Impreza firmowa od strony organizatora – poznaj najważniejsze aspekty

Organizacja imprez firmowych to zwyczaj, który przyjął się w naszym kraju na dobre. Z tego zabiegu poprawy atmosfery i relacji służbowych korzystają już nie tylko duże firmy i światowe korporacje, ale także mniejsze przedsiębiorstwa. Jednak o czym należy pamiętać, aby impreza firmowa była udana? Dowiedz się o najważniejszych aspektach organizacji tego typu wydarzeń.

Impreza firmowa – lokalnie czy wyjazdowo?

Pierwszym ważnym kryterium jest lokalizacja wydarzenia. Imprezy firmowe mogą odbywać się „stacjonarnie” – zwykle w tym celu wynajmowany jest lokal w pobliżu siedziby firmy – lub w formie wyjazdu (najczęściej na weekend). Która z tych form jest lepsza? To zależy od wielu czynników. Atutem pierwszego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. Nie należy również zapominać, że koszt takiej imprezy zwykle będzie niższy niż w przypadku 2-dniowego wyjazdu z noclegiem (chociaż nie jest to regułą, bo prestiżowe lokalizacje w dużych miastach potrafią być kosztowne). Atutem wyjazdu jest przede wszystkim możliwość spędzenia wspólnie większej ilości czasu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój relacji między pracownikami. Dodatkowe atrakcje sprawią, że wyjazd będzie niezapomniany, a ciekawa lokalizacja z pewnością zachęci zespół do uczestnictwa.

Niezależnie od rodzaju imprezy, do wyboru lokalizacji trzeba podejść z głową. Warto wybrać obiekt, który ma doświadczenie w organizacji podobnych wydarzeń i zapewnia kompleksową obsługę. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o detale związane z technicznymi aspektami wydarzenia, czy też nocleg dla uczestników.

Zadbaj o ciekawy program

Impreza czy wyjazd integracyjny powinien być okazją do zacieśnienia więzi w zespole. Może również służyć rozwojowi pewnych umiejętności. Ważne jednak, by dla uczestników był również rozrywką. To dlatego warto postarać się, by jego program był ciekawy i obejmował nie tylko zagadnienia związane z życiem służbowym. Dotyczy to szczególnie imprez wyjazdowych. Warto zadbać o to, by zespół mógł wspólnie się bawić oraz relaksować. Dobrym pomysłem będzie organizacja wycieczki po okolicy, zaproszenie na basen lub SPA czy ciekawa aktywność – np. jazda konna, wspinaczka albo spływ pobliską rzeką. W wypełnieniu harmonogramu z pewnością pomoże Ci obiekt, w którym zdecydujesz się zorganizować imprezę – pod warunkiem, że ma doświadczenie w tego typu eventach.

Również impreza stacjonarna powinna jednak oferować więcej niż muzykę, przekąski i napoje. Postaw na motyw przewodni i zachęć uczestników do założenia oryginalnych przebrań albo wynajmij maszynę do karaoke, która przełamie wszystkie lody, szczególnie jeśli kadra kierownicza zdecyduje się wystąpić jako pierwsza.

Nie zapominaj o bezpieczeństwie

Impreza firmowa niesie za sobą ryzyko pewnych niebezpieczeństw, szczególnie jeśli w grę wchodzą niemałe ilości alkoholu. Przyda się opieka profesjonalnych ochroniarzy, a także ubezpieczenie związane z ewentualnymi szkodami, które może ponieść lokal. Jeśli wybierzesz właściwą lokalizację, na pewno właściciele lokalu zadbają o jego odpowiednią aranżację, tak aby został przystosowany do odbywających się w nim wydarzeń.