Jakie wyposażenie powinna zawierać dobra sala konferencyjno-szkoleniowa?

To, jak wygląda sala konferencyjno-szkoleniowa ma ogromne znaczenie dla przebiegu spotkania, które organizujemy. Przestronna, wyposażona w dobry sprzęt audio-video oraz nagłośnieniowy, akustyczna sala sprawi, że uczestnicy szkolenia nie będą się męczyć, ale szybko przyswoją wiedzę.

W co powinna być wyposażona sala, w której mają się spotkać uczestnicy wykładów, konferencji lub szkoleń? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy planują zorganizować tego rodzaju spotkania. Uwagę organizatorów przykuwa wyposażenie techniczne oraz zaplecze socjalne – oba są tak samo ważne z punktu widzenia wszystkich zainteresowanych stron.

Wiadomo, że czujemy się lepiej w miejscach przestronnych, eleganckich, przytulnych oraz wyposażonych w wygodne meble i pozostały sprzęt konferencyjny. Zdecydowanie lepiej przyswajamy wiedzę, gdy nie jesteśmy przytłoczeni złym oświetleniem, brakiem klimatyzacji lub świeżego powietrza. Do profesjonalnego wyposażenia musimy zaliczyć:

projektory, sprzęt audio-wizualny oraz nagłośnieniowy: powinniśmy pamiętać, że mówca chce być dobrze rozumiany, a słuchacz dobrze rozumieć. Nowoczesne wyposażenie techniczne zapewni obu stronom spotkania komfort. Zwłaszcza na plan pierwszy wysuwają się projektory oraz nagłośnienie. Dzięki odpowiedniemu projektorowi oraz ekranowi możliwe będzie profesjonalne przekazanie nawet najbardziej szczegółowych informacji. Standardem jest także bezprzewodowy mikrofon oraz nagłośnienie bez szumów, pisków oraz innego typu zakłóceń. Dzięki dobremu nagłośnieniu w każdym miejscu sali mówca będzie dobrze słyszany i dobrze rozumiany.

– wygodne meble: coraz więcej osób przywiązuje dużą uwagę do tego rodzaju wyposażenia sali konferencyjnych. Znaczenie mebli (krzeseł, foteli, szafek, biurek, stołów konferencyjnych) ma dwojakie znaczenie. Pierwsze z nich to oczywiście wygoda słuchaczy, którzy niejednokrotnie muszą spędzić na spotkaniu kilka godzin i ważne jest, aby spędzali ten czas wygodnie. Drugim aspektem jest wizerunek właściciela ośrodka konferencyjnego. Przyjmowanie gości w brudnych, niewykończonych pomieszczeniach, a także wykorzystanie zniszczonych, obdrapanych mebli buduje negatywny wizerunek właściciela ośrodka.

– zaplecze socjalne i pozostałe wyposażenie: jest ono tak samo ważne, jak to, o którym była mowa wcześniej. Dobra sala konferencyjna powinna mieć zarówno przestrzeń przeznaczoną do pracy, jak również taką, gdzie po zakończeniu wykładu lub w jego trakcie można się spotkać i porozmawiać: wymienić poglądy, spostrzeżenia, nawiązać kontakty biznesowe. Zaplecze socjalne jest ściśle związane z wielkością sali konferencyjnej. Ważne, aby wybrać taką, która ma odpowiednią wielkość i można się w niej swobodnie poruszać.

– klimatyzacja, dobre oświetlenie itp.: nie lubimy przebywać w pomieszczeniach, które przytłaczają nas swoim wyglądem. Źle dobrana kolorystyka ścian i podłóg, brak okien, źle działająca wentylacja i klimatyzacja, a także sztuczne, męczące oświetlenie nie będzie sprzyjać uczestniczeniu w spotkaniu. Odpowiednio przygotowana sala będzie urządzona w sposób stonowany, sprzyjający skupieniu oraz nauce. Nie będzie także swoim wyposażeniem drażnić oczu i męczyć ciała. Wykorzystanie w wyposażeniu praktycznych rozwiązań pozwoli uczestnikom spotkania zachować dobrą kondycję nawet po kilku godzinach spędzonych w sali.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*